Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
2015 Yılı Projeleri

İstanbul Kadın İstihdam ve Girişimcilik Merkezi Projesi

Ülkemizin istihdam sorununun çözümüne bir model oluşturması amacıyla Proje Yönetim Merkezi Dr. Ali KURT tarafından hazırlanan ve istihdamın etrafındaki tüm unsurları bir araya getiren projede 14 farklı paydaş bulunmaktadır. Proje kapsamında istihdam için başvuran 952 kadının 618’i mesleki eğitim için uygun görülürken, 246’sı Türk Hava Yolları Kabin Memuru, 124’ü Turkcell - Evden Çalışan Müşteri Temsilcisi, 51’i  Lc Waikiki - Satış Danışmanlığı, 93’ü İstanbul PERDER Üye Yerel Marketler - Mağaza Müdürü, Mağaza Müdürü Yardımcılığı, Kasiyer Sorumlusu, Reyon Elemanı ve son olarak 104’ü KOSGEB Sertifikalı Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Programı’na katılarak istihdam alanlarına yönelik eğitim almışlardır. Üniversitemiz bünyesinde verilen yoğun eğitim programlarını başarı ile tamamlayarak proje iştirakçisi olan firmaların kurum kültürü ve pozisyonuna uygun olan 115 kadın istihdam edilmiştir. Proje İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) tarafından desteklenmiştir.

Biyomedikal Elektronik Cihaz Tasarım ve Araştırma Laboratuvarı

Neredeyse tamamen dışa bağımlı olduğumuz Biyomedikal Sektöründe ihtiyaç duyulan Ar-Ge alt yapısının oluşturulması için üniversitemiz Biyomedikal Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Avni MORGÜL ve Proje Yönetim Merkezi tarafından geliştirilen proje İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenmektir. Proje kapsamında üniversitemiz Haliç Yerleşkesinde BETAL adında bir araştırma laboratuvarı ve merkez kurulmuştur.

Fark Et Fark Ettir (Yaşam Becerileri Programı) - İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ortaklığında

İstanbul İl Milli eğitim Müdürlüğü Özel Öğretim Şube Müdürlüğü ile üniversitemiz ortaklığıyla bağımlılıkla mücadele alanında önemli bir proje hazırlanmıştır. Proje ile bağımlılıkla mücadelede tüm dünyada kullanılan “yaşam becerileri eğitimi” literatürü ülkemize getirildi, çevirileri yapıldı ve her seviyeden eğitim notuna dönüştürüldü. İlgili literatür MEB aracılığıyla İstanbul’daki tüm okullara yaygınlaştırıldı. Proje İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) tarafından desteklenmiştir.

Bağımsız Gelecek – Üsküdar Belediyesi Ortaklığında

Üsküdar Belediyesi tarafından hazırlanan projede bağımlılıkta risk altındaki çocuklar ve gençler için önleyici mücadele kapsamında bir etkinlik, spor ve kültür merkezi kurulmuştur. Üniversitemiz projeye Psikoloji Bölümü ile akademik destek vermektedir. Proje İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) tarafından desteklenmiştir.

Mücadelenin Başka Yolu Var

Üniversitemiz öğrencileri tarafından hazırlanan ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından koordinasyonu yapılan proje ile öğrencilerimiz İtalya’da bulunan önemli bir rehabilitasyon merkezini ziyaret etmişler ve bağımlılıkla mücadelede uygulanan teknik ve metotları ülkemize taşımakta aracılık etmişlerdir. Proje YEŞİLAY tarafından desteklenmiştir.

İstanbul Duygu Atlası Mobil Uygulaması Projesi

Sosyal medya gündelik hayatın vazgeçilmez bir unsuru haline geldi. Bu nedenle insanlara tamamen bize özgü bir sosyal medya aracı sunmak amacıyla Mevlana Hz.’nin “Aynı dili konuşanlar değil aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir” sözünden yola çıkarak Psikoloji, Bilgi Teknolojileri, Sosyal medya unsurlarını bir araya getirerek bir mobil uygulama projesi gerçekleştirilmiştir. Proje İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenmiştir.

 

 

 

 
Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi