Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
2014 Yılı Projeleri

Alüminyum İmalat Tesislerinde Enerji Verimliliği ve Sera Gazlarının Azaltılması

Daha önce İSTKA desteğiyle kurulmuş ALUTEAM tarafından hazırlanmış olan Alüminyum İmalat Tesislerinde Enerji Verimliliği ve Sera Gazlarının Azaltılması Projesi Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (FSMVÜ) ve Girişimci Alüminyum Sanayici ve İş Adamları Derneği (GALSİAD) ortaklığında İstanbul Kalkınma Ajansı desteğiyle faaliyete geçmiştir. Bu proje ile Alüminyum sektöründe ısıtma sistemlerinde oluşan enerji kayıp oranları tespit edilerek maliyetsiz veya en az maliyet ile enerji verimliliği sağlanması ve enerjinin verimsiz kullanılması ile oluşan sera gazı salınımının azaltılması amaçlanmıştır.

837.134,27 TL bütçeye sahip proje kapsamında İstanbul içi 15, İstanbul dışı 6 firmada test ve ölçümler gerçekleştirilmiş ve yapılan iyileştirmeler ve tekrar ölçümler ile sektörel bir rapor oluşturulmuştur.

Enderun Çocuk Üniversitesi

Üniversitemiz Medeniyetler İttifakı Enstitüsü ve Proje Yönetim Merkezi’nce hazırlanan projede üstün zekalı ve üstün yetenekli öğrencilerin tespiti, yönlendirilmesi ve kendi kapasitelerine uygun bir eğitimden geçirilmeleri için Zeytinburnu Belediyesi ve Zeytinburnu Kaymakamlığı ortaklığıyla bir Çocuk Üniversitesi kurulmuştur. Proje kapsamında 240 üstün zekalı çocuk eğitim görmüştür. Proje İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenmiştir. (Çocuk Üniversitesi Projesi Üniversitemiz ve Küçükçekmece Belediyesi işbirliği ile faaliyetlerine devam etmektedir. )

Zeka İstanbul

Üniversitemiz ve İstanbul il Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ruh Sağlığı Derneği ortaklığıyla hazırlanan ve İSTKA tarafından desteklenen Zeka İstanbul Projesi kapsamında Üniversitemiz Rektörlüğü tarafından İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığıyla ve İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Zekâ İstanbul Projesi” kapsamında İstanbul'un 39 ilçesinde Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Rehberlik ve Araştırma Merkezi ve okullarda görevli toplam 455 rehber öğretmene zekâ ve yetenek testlerinin uygulanması, değerlendirilmesi, yorumlanması ve raporlanması konusunda eğitim verilmiştir. Rehber öğretmenlere zekâ testlerini uygulama, değerlendirme ve raporlama konusunda mesleki etkinlik ve yeterlilik kazandırmıştır.
Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi